Útulok

ÚTULOK

Odchyt

Psíkovia sa do útulku dostávajú rôznymi spôsobmi. Väčšinou ich odchytíme v meste na podnet občanov mesta, buď ľudia volajú priamo do útulku alebo ich nahlásia Mestskej polícii. Často sa však stáva, že psíka nájdeme vyhodeného pred bránou útulku. Vtedy je ťažké ho chytiť, je veľmi plachý a po tom, čo mu spravil jeho pán, ľuďom už neverí. V tých lepších prípadoch sa hladný a vyčerpaný psík nakoniec vzdá a nechá sa chytiť, v tých horších ho nájdeme niekde zrazeného pri ceste. Ľudia si naivne myslia, že tomu predídu, keď psíka priviaže k bráne útulku, no opak je pravdou, psík sa často vyvlečie z obojku alebo prehryzie vodítko a sme zase na začiatku.Zopár dôležitých otázok a odpovedí

Milí návštevníci našej stránky, chceli by sme vám dať vysvetlenie na niekoľko nezodpovedaných otázok. Niektorí ľudia si ich verejne vysvetľujú po svojom, pričom ich vysvetlenia nie sú tie správne.


Mnohí z Vás sa pýtajú, prečo nepúšťame verejnosť medzi psíkov. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Pred 10 rokmi sme mali v útulku maximálne 40 psíkov. Teraz ich počet prevyšuje dvojnásobok. Psíkovia sú hlavne veľmi žiarliví. Keď príde niekto nový medzi psíkov, tak každý jeden z nich chce byť hľadkaný a každý jeden z nich chce mať návštevu len pre seba. Z toho vznikajú menšie nedorozumenia medzi nimi. Taktiež niektorí psíkovia majú zlé skúsenosti s ľuďmi a keďže sa ich boja tak zaujmú aj obranný postoj. Jednoducho nemôžeme dovoliť, aby človek odchádzal z útulku doškrabaný a nedaj bože pohryznutý. Kto k nám prišiel na jar alebo v lete vie, že každého púšťame do výbehu so šteniatkami, ktoré taktiež túžia po láske a po hľadkaní.


Taktiež niektorí sú sklamaní, že nedávame psíkov na prechádzky. V útulku sú celý deň psíkovia pustení, hrajú sa a aj oddychujú. Väčšina z nich nevie bohužial chodiť na vodítku. Hlavným dôvodom však je to, že neexistuje prístupový chodník na hrádzu za útulkom. Jediná cesta, po ktorej sa tam dá dostať je hlavná, po ktorej jazdia autá ako blázni.


Zatvorená brána - aj tá vadí niektorým ľuďom. Zatvorená brána je však nariadením z poisťovne, lebo keď sa stane nehoda, ktorú spôsobí náš pes, tak útulok bude tresne stíhaný nakoľko je majiteľom psa.


Veľmi rozoberanou témou je téma adopcia. Nedávame každému psa. To je pravda. Chceme hlavne to, aby sa mal pes v novom domove lepšie ako sa mal na predchádzajúcom mieste. Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a hlavne kastrácia. Ňou sa snažíme predchádzať nechceným šteniatkam a hlavne plným útulkom.


Dary do útulku prijímame a nikdy sme ich neodmietli. Jediné čo odmietame sú matrace a perové paplóny. Bohužial naši psíkovia sa vždy s nimi v noci pohrajú a ráno je z toho len bordel a žiadny úžitok. Naši obyvatelia útulku jedávajú hlavne varené mäsko alebo salámy spolu s granulkami. Práve preto im postačia aj tie najlacnejšie granule.


Ďakujeme !

Občianske združenie


Zriaďovateľ útulku: Mesto Nové Zámky

Identifikačné údaje správcu útulku:

Obchodné meno: Občianske združenie čiernouško

IČO: 37969501

Adresa sídla: Gúgska cesta 133, 940 01 Nové Zámky

Adresa doručovania pošty: P.O.BOX 25 940 02 Nové Zámky 2

Okres: Nové Zámky www.utuloknz.sk

E-mail: utuloknzamky@gmail.com


Nekupujte, adoptujte si psíka